Робота через Інтернет - нюанси

25094
Чому українці перестали довіряти
 Інтернету у питанні працевлаштування?


Розвиток інтернет-технологій, здавалося б, невідворотно  заполонив наше життя. Молодь не уявляє свою роботу за комп'ютером без соцмереж, стрічок новин, ютюба тощо. В Інтернеті найбільше шукають розваги, кохання, котиків та ... роботу. Проте за нашим дослідженням в Google trends запитів стосовно роботи в Україні стає все менше, хоча рівень безробіття лише зростає.





Російською мовою у світі роботу шукають з такою динамікою запитів:
1
В той час як в Україні цей пошуковий запит, разом із запитом українською мовою ("робота"), лише втрачає популярність:
5
Цікаво, що зменшення зацікавлення у пошуку вакансій припадає на 2011 рік, вже післякризовий період.  Та навіть якщо порівняти популярність запиту в цей період та докризовий - сьогодні число запитів значно менше. При цьому, пошук роботи студентами істотно не змінився.
3
Випускник київського вишу Дмитро шукав роботу півроку, про свій досвід з працевлаштування говорить з легким розчаруванням: "Я надсилав безліч резюме на різні вакансії - по спеціальності та не по спеціальності, але не отримав відповіді на жодне з них. Врешті-решт, я зміг влаштуватися офіціантом за рекомендацією подруги, яка працює там менеджером".
Інтернет-портал  з пошуку вакансій та резюме Rabota.ua проводив дослідження, за результатами якого  лише 2% українців отримують фідбек (зворотний зв'язок) від потенційного роботодавця. Всі інші - не отримують жодної відповіді - ані позитивної, ані негативної, в той час, як для більшості  пошукачів це важливо.

Відсутність фідбеку на резюме, які надсилають пошукачі в Інтернеті  може бути головною причиною недовіри до можливості працевлаштування через Інтернет – вважає бренд-менеджер порталу Rabota.ua Марія Дзюба. 25-річна дівчина впевнена, що добитися зворотнього зв'язку на резюме  – реально.  Їй теперішній роботодавець зателефонував  через 5 хвилин після отримання її резюме. 
"Дуже поширена помилка – відправляти одне резюме всім підряд роботодавцям. До кожного треба мати особливий підхід, - пояснює Марія. - Резюме потрібно підлаштовувати під вакансію. Писати тими словами, якими пише роботодавець, щоб бути максимально зрозумілим для нього".
Ще однією з причин, чому роботу менше шукають в Інтернеті є, як люблять писати на порталах з працевлаштування, фактор "робота шукає людей сама".  В українській мережі все більше з'являється порталів для розміщення не тільки вакансій, а й резюме. Альтернативою інтернету можуть бути спеціалізовані газети, платні кадрові агенства, рекомендації друзів тощо.


Немає коментарів:

Дописати коментар